Professionaalse lameekraani eelised
Hoolimata professionaalsete lameekraanide ja tavatarbija televiisorite sarnasele välimusele on need kaks tootegruppi juba projekteerimislaualt alates täiesti erinevad. Igast elektroonikapoest ostetavad LCD telerid sobivad suurepäraselt kodus filmide vaatamiseks ja mängimiseks, kuid professionaalsetes lahendustes seab kasutaja ja veelgi olulisemalt paigaldus ja kasutusnõuded lameekraanidele palju kõrgemaid nõudeid. Professionaalsete lameekraanide valmistamise juures järgitakse olulisemalt kriitilisemalt komponentide valikut ja tootmise kvaliteedikontrolli, et kõiki nõudeid täita. Allpool on toodud lühidalt põhjused, miks eelistada professionaalset lameekraani TV ekraanile:
Lubatud päevane töökoormus
Tavatarbija LCD telerid, mis on elektroonikapoodides müügil on disainitud kasutamiseks umbes neli kuni kuus tundi päevas. Vastavalt sellele on valitud kõik komponendid ja optimeeritud garantiitingimused ning toote efektiivne eluiga. Professionaalsed ekraanid, aga on mõeldud töötama intensiivsemates töörežiimides alates 12/7 ja lõpetades 24/7, ehk ööpäevaringse lubatud kasutustsükliga. Täiesti erinev on kogu ekraani ülesehitus ja vajalikud tugisüsteemid. Professionaalse ekraaniga on tagatud pikk ja murevaba kasutus. Oluline on teada, et kasutades tavatarbija LCD ekraani on väga lihtne ületada tootele lubatud päevast kasutuskoormust, mis võib tühistada toote garantii.
Ekraanide erifunktsioonid
Kuna lameekraane kasutatakse sageli üldkasutatavates ruumides, näiteks digitaalsete infoekraanide süsteemides, koolides, poodides jne., on oluline, et nende kasutust oleks võimalik piirata ja hallata. Juhtnuppe peab olema võimalik lukustada, kaugjuhtimispuldi vastuvõtjat de-aktiveerida, et ei oleks võimalik omavoliline ekraani tööreziimi katkestamine ja muutmine. Professionaalsed ekraanid pakuvad erinevaid funktsioone ekraanide juhtimiseks ja komplekseks kaug-haldamiseks kasutades LAN võrke.
Vertikaalse või horisontaalse paigalduse võimalus
Tavatarbija LCD ekraanid ei ole projekteeritud paigaldamiseks nii vertikaalselt kui ka horisontaalselt. Paigaldades tavalise TV ekraani vertikaalselt, on oluliselt häiritud ekraani jahutussüsteem ja võimalik, et ka muud funktsioonid, esineda võivad tumedad laigud ilmuvad ja ekraani eluiga väheneb. Võimalikud on värvimuutused, mis on tingitud lisasurvest polariseerivale kilele ekraani alumises osas. Professionaalsed LCD ekraanid on kasutavad täiustatud vedelkristall tehnoloogiaid, mis hoiavad surve ekraani allosas tasemel, mis ei ole suurem kui horisontaalselt paigaldatud lameekraanil.
Lisaks ei ole tavatarbija LCD ekraanide jahutussüsteem loodud õhuvoolude liigutamiseks vertikaalasendis, mis võib põhjustada ekraani üle kuumenemist ja enneaegset purunemist. Jällegi on mõistlik jälgida tootja kasutusnõudeid, kui vertikaalasend ei ole lubatud, on selleks oma kindel põhjus ja garantiijuhtumi korral kujuneb kasutustingimuste eiramine probleemiks.
Garantii
Tavatarbija LCD TV/lameekraani kasutamisel professionaalses paigalduses, kus töörežiim ja paigaldustingimused ületavad ette antud kasutustingimusi on võib tavapärane ühe-kahe aastane garantii sageli väheneda vaid 90 päevani või kaotab äriotstarbelise kasutamise puhul garantii kehtivuse täielikult. Professionaalsed ekraanid on tavaliselt kaetud kahe kuni kolme aastase garantiiga, mida saab laiendada ka lisagarantii pakettide kaudu kuni viie aastani.
Keskkonnataluvus
Tavatarbija LCD telerid ei ole ehitatud kasutamiseks raskendatud tingimustega keskkondades, kus võib esineda tolmu, niiskust, suuri temperatuurikõikumisi ja esineb isegi lahtist kontakti vedelikega. Professionaalsed ekraanid pakuvad erinevaid võimalusi sobimaks tööks mis tahes keskkonnas. Näiteks on suure õhusaasteainetega keskkonda (kiirtoidurestoranid niiskuse ja suitsuga) sobib ideaalselt ilma jahutusventilaatoriteta passiivse jahutussüsteemiga ekraanid. On võimalik valida ekraane erineva IP kaitse tasemega. Näiteks IP66 tolmukindel ja veekindel LCD ekraan sobib ideaalselt kasutamiseks bussi väliterminalides, tehastes ja suusakuurortides kuna on mõeldud taluma niiskust ja külma kui ka kuuma ilma.
Laiendamise võimalused
Erinevalt tavatarbija televiisoritest, pakuvad professionaalsed LCD ekraanid erinevaid laiendamisvõimalusi läbi eriliste universaalsete kui ka tootja põhiste liidestuskaartide. Võimalik on integreerida mini arvuteid ekraani korpusesse ja luua töötav esitluskoht ilma ühegi juhtme ja lisaseadmeta ja loomulikult on hulgaliselt erinevaid signaaliliidestus kaarte ka kõige professionaalsemate vajaduste tarvis.
Vaatenurk
Paljud professionaalsed lameekraanid on ehitatud In-Plane Switching (IPS) tehnoloogiat kasutades, mis tagab väga ühtlase pildikvaliteedi väga laia vaatenurga ulatuses. Ekraanid, mis kasutavad vertikaalne joondus tehnoloogiat (VA) pakuvad samuti 178 kraadi vaatenurka, kuid on halvema kvaliteediga ja värviedastus küljelt jälgides on üle ekraani erinev.
Juhtimine ja haldus
Professionaalsed ekraanid pakuvad töökindlaid ja hädavajalikke lahendusi seadmete juhtimiseks ja kaughaldamiseks. RS232 ja LAN juhtimine tagavad, et mistahes tingimustes ei esineks olukorda, kus oleks raskendatud ekraanide integreerimine teiste süsteemidega või ei oleks võimalik arvukate ekraanidega paigaldustes lihtne kompleksne hallatavus. Professionaalsete ekraanide korral on lihtne monitoorida kümnete, sadade ja isegi tuhandete ekraanide töökorda, esinevaid vigasid ja jälgida hooldusvajadust.
Puutetundlik ekraan
Üha rohkem kasvab interaktiivsete funktsioonide kasutamine elektrooniliste seadmetega ja seda tendentsi on näha ka suurte lameekraanide juures. Tavatarbija LCD TV ei ole suuteline pakkuma puuteekraani funktsionaalsust. Samal ajal on paljud spetsiaalsed professionaalsed LCD ekraanid varustatud sisseehitatud puutetundlikust võimaldava tehnoloogiaga. Interaktiivseid lahendusi kasutatakse paljudes rakendustest, näiteks navigeerimiseks suuremates ühiskondlikes asutustes, kaubanduskeskustes, iseteeninduskioskites jne.