Sarnaselt mobiiltelefoniga töötab wifi raadiolainete abil, signaali tugevust ja seega ka ühenduse kiirust ja kvaliteeti võivad mõjutada paljud tegurid.
Wifi ruuteri paigutus. WiFi leviala ulatus sõltub näiteks wifi ruuteri paigutusest. Tihti paigutatakse wifi ruuter silma alt ära, kas kappi või vahelae peale. Selline asukoht võib mõjutada signaali tugevust. Kui panna wifi ruuter ruumi kaugetesse nurkadesse, see võib tekitada „surnud“ alasid, kuhu signaal ei ulatu. Optimaalsem on paigutada ruumi keskossa, põrandast kõrgemale ja võimalusel isegi kõrgemale riiulile või kinnitusega seinale.
Wifi leviala segavad materjalid ja konstruktsioonid. Signaal sumbub märgatavalt kivi- ja betoonseinte puhul. Samuti on tõsised häired metall-konstruktsioonide puhul – ripplaed, ventilatsiooni torustikud, kandetalad jne. WiFi levi segavad ka tulekindlad uksed koridorides, suurepinnalised klaaspaketid kontorites jne. Seadmed on tundlikud tugevate elektromagnetlainete suhtes, olgu selleks siis näiteks elektrikilbid või vastava võimsusega elektroonika seadmed.
Datel IKT meeskonnal on pikk kogemus kohtvõrkude rajamisel ja arendamisel. Näiteks lõppes 2023 jaanuaris edukalt üks vägev digitaristu projekt, mille käigus ligi 330 kooli said kiire veebiühenduse. Kokku veeti tööde käigus üle kahe miljoni meetri andmeside kaableid ja paigaldati enam kui 8000 erinevat kohtvõrgu seadet. Kuigi valdav osa kohtvõrkudest on hallatud kohalikult, võimaldab keskne haldussüsteem vajadusel administreerida kõigi koolide kohtvõrke ka tsentraalselt. See teeb ligi 5500 Wi-Fi tugijaamaga võrgust suurima omataolise kogu Põhja-Euroopas.