Tänapäeva küberohtusid täis maailmas on ülioluline tagada ettevõtte IT- infrastruktuuri turvalisus. Tugeva IT-infrastruktuuri aluseks on põhjalike infoturbemeetmete rakendamine. IT-infrastruktuuri turvameetmete hulka kuuluvad näiteks võrgu segmenteerimine, mitmikautentimise rakendamine, varundamine, juurdepääsuõiguste haldus. Lisaks on hädavajalikud regulaarsed turvanõrkuste testimised.
Võrgu segmenteerimine on üks võtmestrateegiatest IT- infrastruktuuri turvalisuse tugevdamisel. Võrgu jagamine eraldi segmentideks, millel on oma turvaprotokollid ja juurdepääsukontrollid, aitab minimeerida võimalike turvarikkumiste mõju ning piirata ründajate tegevusvälja.
Tarkvara regulaarne uuendamine. Infoturberiskide vähendamiseks on hädavajalik hoida tarkvara ajakohasena. Tuleb tagada, et töötajate arvutis töötab kaasajastatud viirusetõrje programm.
Mitmikautentimise (MFA) rakendamine lisab täiendava turvakihi, nõudes enne tundlikele süsteemidele või andmetele juurdepääsu andmist kasutajatelt mitut isiku tuvastamise ehk autentimise viisi.
Andmete krüpteerimine. Tundliku teabe kaitsmisel mängib olulist rolli andmete krüpteerimine. Andmete krüpteerimine tugevate krüptograafiliste algoritmide abil tagab, et isegi kui andmed satuvad valedesse kätesse, jäävad need volitamata osapooltele loetamatuks.
Infoturbeprotseduuride kehtestamine. Infoturbeprotseduurid, mis hõlmavad nii riskihindamisi, turvakontrollide teostamist kui strateegiate väljatöötamist vajavad regulaarset uuendamist eesmärgiga tagada nende vastavus tööstusharu arengutele ja parimatele tavadele.
IT-infrastruktuuri turvalisuse tagamiseks tasub olla kursis Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA) poolt koostatavate turvanõrkuste ülevaadetega, need aitavad asutustel ja organisatsioonidel küberintsidente ennetada või võtta kasutusele abinõud nende mõju vähendamiseks.
https://www.ria.ee/kuberturvalisus/kuberruumi-analuus-ja-ennetus/turvanorkused
IT-infrastruktuuri ohutuse oluline osa on andmekaitse, mis peab olema kooskõlas regioonis kehtivate määrustega, näiteks GDPR-ga (üldine andmekaitse määrus).
https://commission.europa.eu/law/law-topic/data-protection/data-protection-eu_et
Suurim infoturberisk on alati töötaja. Hädavajalik on töötajate infoturbealase teadlikkusse pidev suurendamine, siia alla käib muuhulgas nii õngitsusmeilide ära tundmine kui nendele reageerimine, koduarvuti küberturvalisuse tagamine (viirustõrje + tulemüür), VPN-i kasutamine, konfidentsiaalse või piiratud kasutusega info käsitlemine sh krüpteerimine, märgistamine jne.